Nacházíte se:
Foto album - časté dotazy
Vyhledávání: Rozšířené hledání

Kategorie

Partner projektu

Navštivte náš fotografický palác v centru Prahy

Vodičkova 37, Praha 1

Otevřeno:
Po - Pá 8.30-20.30
So 9.00-18.00

Telefon: +420 222 929 029
Email: info@fotoskoda.cz

Soutez.cz

Objednejte si vlastní foto puzzle

Č A S T É   D O T A Z Y

Uvádíme příklady nejčastějších otázek a odpovědí, na které se v souvislosti se serverem Foto-Album.CZ ptáte. Pokud zde nenajdete odpověď na Vaši otázku, zkuste se podívat do nápovědy nebo nás kontaktujte.

1)Jak přesunu vybrané fotoalbum do jiné kategorie?
Chcete-li zařadit vybrané fotoalbum do jiné kategorie, klikněte v seznamu fotoalb u vybraného alba na ikonu editace . Po nahrání stránky klikněte na menu Kategorie, měl by se objevit seznam všech dostupných kategorií (viz. obrázek). Z menu vyberte požadovanou kategorii a klikněte na tlačítko Odeslat. Album by se mělo objevit ve vybrané kategorii.

2) Jak přesunu vybranou fotografii do jiného fotoalba?
Chcete-li přesunout vybranou fotografii do jiného fotoalba, budete postupovat podobně jako v předchozím odstavci při přesunu fotoalba. Nejdříve v seznamu fotografií vyberte snímek, který budete přesouvat a klikněte u něj na ikonu editace . Po zobrazení stránky klikněte na menu Fotoalbum, kde by se měl zobrazit seznam Vašich fotoalb (viz. obrázek). Ze seznamu vyberte to, kam chcete snímek přesunout a klikněte na tlačítko Odeslat. Snímek by měl být ve vybraném fotoalbu.

3) Co se stane, když smažu fotoalbum?
Rozhodnete-li se album smazat, smažete ho včetně všech fotografií, které v něm jsou uloženy. Nechcete-li o své snímky přijít, doporučujeme je přesunout do jiného fotoalba nebo je uložit na disk a až poté album smazat.

4) Co se stane, když smažu oprávnění?
Pokud máte vytvořené nějaké oprávnění, můžete ho libovolně přidělovat jednotlivým fotoalbům. Rozhodnete-li se oprávnění smazat, přijdete tím o veškeré vazby mezi ním a fotoalby, ke kterým bylo přiděleno. Má-li tedy některé Vaše album přiděleno oprávnění, které zrovna smažete, stane se po vymazání oprávnění, viditelné pro všechny uživatele.

5) Jak zobrazím fotografie pouze z jednoho fotoalba?
Pokud máte uloženo více fotografií, může se jejich administrace stát nepřehlednou. Jestliže máte fotografie uložené v několika fotoalbech, můžete si nechat zobrazit snímky pouze z vybraného alba. První postup, jak toho dosáhnout je následující: Přejděte na stránku Správy fotoalb, z přehledu fotoalb vyberte požadované album a klikněte na jeho název (viz. obrázek). Na další stránce by se měly zobrazit pouze snímky v něm obsažené.

Druhý postup využívá menu Nastavení, umístěné v pravém sloupci pod Vašimi přihlašovacími údaji. Na stránce s přehledem Vašich fotografií vyberte z tohoto menu název fotoalba, u kterého chcete zobrazit jeho obsah. Alba, která jsou vyznačena černou barvou, již nějaké fotografie obsahují. Alba označená šedivě jsou prázdná.

6) Můžu fotografii přidělit oprávnění?
Systém neumožňuje přidělovat oprávnění na úrovni jednotlivých fotografií. Chcete-li, aby byla fotografie přístupná pouze po zadání hesla, vytvořte si pro ni samostatné fotoalbum a tomu pak přidělte oprávnění.

7) Jak funguje editace fotografie?
Pokud chcete upravit údaje u již uložené fotografie, budete zpravidla postupovat stejným způsobem jako u fotoalba nebo oprávnění. Může se Vám ale stát, že bude potřebovat vyměnit snímek za jiný. Kvůli tomu nemusíte fotografii mazat a znovu nahrávat, stačí když u ní kliknete na ikonu editace a vyberete umístění nového snímku na Vašem počítači (viz. obrázek). Poté kliknete na tlačítko Odeslat a stará fotografie bude automaticky nahrazena nově nahrávanou.

Přihlášení

Jméno:
Heslo:

N O V Á   A L B A

N O V É   S N Í M K Y