Nacházíte se:
Foto album - nápověda
Vyhledávání: Rozšířené hledání

Kategorie

Partner projektu

Navštivte náš fotografický palác v centru Prahy

Vodičkova 37, Praha 1

Otevřeno:
Po - Pá 8.30-20.30
So 9.00-18.00

Telefon: +420 222 929 029
Email: info@fotoskoda.cz

Soutez.cz

Objednejte si vlastní foto puzzle

N Á P O V Ě D A

Zde naleznete nejčastěji zodpovídané dotazy k fungování fotoalba. V případě, že Vám tato stránka nedá požadovanou odpověď na Vaši otázku, zkuste se podívat na stránku s nejčastějšími dotazy nebo nás kontaktujte, budeme se snažit Vám co nejrychleji odpovědět.

R E G I S T R A C E

Služby Foto-Album.CZ můžete využívat i bez registrace, ale chcete-li si u nás uložit své fotografie, musíte se zaregistrovat. Na registraci není nic složitého, vyplňte pouze své jméno, e-mail, bydliště a datum narození. Pak už jenom zbývá, zvolit si uživatelské jméno a heslo (heslo se pro kontrolu zadává dvakrát). Všechny tyto údaje vyplníte do registračního formuláře a kliknete na tlačítko Odeslat. Pokud systém v odeslaném formuláři zjistí nesrovnalosti, upozorní Vás na ně chybovým hlášením. V takovém případě stačí kliknout na tlačítko Zpět ve Vašem prohlížeči a chyby opravit. V případě že Vaše registrace proběhla úspěšně, budete automaticky přihlášeni do systému.

P Ř I H L Á Š E N Í

Po úspěšném vyplnění a odeslání registračního formuláře, jste byli automaticky přihlášeni do systému. Při příští návštěvě stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo do přihlašovací tabulky, která se nachází v pravém horním rohu na všech stránkách Foto-album.cz. Přihlašovací údaje odešlete tlačítkem Login. Po úspěšném přihlášení do systému by se měla místo přihlašovací tabulky objevit tabulka s údaji o Vašem účtu informující o počtu fotografií, fotoalb, oprávnění a volném místu pro fotografie.

Z A P O M E N U T É   H E S L O

Pokud jste zapomněli heslo ke svému účtu, nemusíte se znovu registrovat ani nepřijdete o své již uložené fotografie. Na stránce zapomenuté heslo naleznete formulář, pomocí kterého si můžete vyžádat zaslání přihlašovacích údajů Vaší emailové schránky. Do formuláře stačí zadat platnou e-mailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci. E-mail s Vaším heslem by Vám měl přijít do několika minut.

Z R U Š E N Í   R E G I S T R A C E

Chcete-li z nějakého důvodu zrušit registraci, musíte se nejprve přihlásit pomocí přihlašovací tabulky v pravém horním rohu. Po přihlášení přejděte na stránku osobní údaje, kde můžete po zadání hesla zrušit svůj účet. Než se rozhodnete k tomuto kroku, uvědomte si, prosím, že budou smazány všechny Vaše osobní údaje a zároveň s nimi i fotografie, fotoalba a oprávnění.

Z A L O Ž E N Í   F O T O A L B A

Fotoalbum je složka, kam ukládáte své fotografie. Než začnete nahrávat své snímky, musíte si pro ně založit fotoalbum. Každé album musí být pojmenované a musí být zařazeno do nějaké kategorie. Název doporučujeme volit s ohledem na obsah a námět fotografií, které do alba budete ukládat. Chcete-li například uložit snímky ze svých cest nebo dovolené, založte si pro ně album (např. s názvem Paříž 2011, Šumava, Dovolená Řecko apod.) a zařaďte ho do kategorie Cestování. Budete tak mít lepší přehled o svých snímcích a další návštěvníci se ve Vašich fotografiích lépe zorientují. Vyplnit můžete i další nepovinné položky, které Vám usnadní pozdější nahrávání fotografií. Víte-li například, že všechny snímky byly nafoceny stejným fotoaparátem, zadejte jeho název již při vytváření fotoalba. Až budete později nahrávat fotografie, bude u nich toto políčko již vyplněno. Stejně tomu bude i v případě data pořízení a položky Na prodej.

U L O Ž E N Í   F O T O G R A F I E

Pokud chcete začít ukládat své fotografie, musíte si založit fotoalbum, do kterého je uložíte. Pokud jste tak neučinili a zajímá Vás, jak si založit fotoalbum, přečtěte si předchozí odstavec. Pokud již fotoalbum založené máte, stačí přejít na stránku Správa fotografií. Zde stačí vyplnit formulář pro uložení a vybrat fotografii umístěnou ve Vašem počítači. Povinné položky pro úspěšné uložení jsou název fotografie, fotoalbum, do kterého bude snímek uložen a cesta k místu odkud se bude fotografie nahrávat. Po stisknutí tlačítka odeslat, by se měla fotografie objevit v přehledu Vašich fotografií. Pokud zadáte některé údaje špatně nebo je nevyplníte, budete informováni o chybě. Vyplnit můžete i další položky, které Vám usnadní orientaci ve Vašich snímcích. Můžete si zde zadat i datum pořízení fotografie nebo určit, zda bude fotografie určená k prodeji (více informací o prodeji fotografií naleznete v odstavci Fotografie na prodej).

Z A L O Ž E N Í   O P R Á V N Ě N Í

Chcete-li, aby se k některým vašim snímkům nemohli dostat všichni návštěvníci, ale oprávnění prohlížet fotografie mělo pouze pár Vámi vybraných návštěvníků až po zadání hesla, stačí si vytvořit oprávnění. Každému fotoalbu můžete přidělit jedno i více oprávnění. Můžete si tak vytvořit jedno oprávnění pro rodinu, druhé třeba pro přátele a řídit tak přístup k jednotlivým fotoalbům. Heslo pro přístup jim samozřejmě musíte oznámit, jinak se k obsahu fotoalba nedostanou.

Při vytváření nového oprávnění stačí zadat jeho název, který Vám poslouží pro jeho identifikaci a heslo, které budu vyžadováno pro přístup k fotoalbům s tímto oprávněním (pro kontrolu je nutné zadat dvakrát). Po stisknutí tlačítka odeslat a by se mělo Vaše nové oprávnění objevit v seznamu.

V momentě kdy budete mít alespoň jedno oprávnění vytvořeno, můžete ho přidělit některému fotoalbu. Přesuňte se na stránku Správa fotoalb, vyberte požadované album a klikněte u něj na ikonu zámku , měly by se Vám zobrazit dvě textová pole. V levém poli se nacházejí oprávnění, které můžete vybranému albu přidělit - mělo by tam být i to, které jste před chvílí vytvořili. V pravém poli naleznete oprávnění, která jsou albu již přiřazena - pokud jste zatím žádná oprávnění nepřidělili, pole je prázdné. Přiřazení oprávnění k albu provedete jednoduše: V levém poli myší vyberete oprávnění, která chcete přiřadit a kliknete na tlačítko Přidat. Chcete-li oprávnění odebrat, postupujte obdobně: Z pravého pole myší vyberte oprávnění, která chcete odebrat a klikněte na tlačítko odebrat.

F O T O G R A F I E   N A   P R O D E J

Filozofie fotografií určených k prodeji je velmi jednoduchá. Všechny snímky, u kterých nastavíte, že jsou určeny na prodej, se zobrazují ve fotoalbu, kde jsou umístěny jako malé náhledy. Kromě Vašeho fotoalba se zobrazují i v sekci Na prodej, kde jsou společně s dalšími fotografiemi od jiných autorů. Na všechny tyto snímky není možné kliknout a získat tak větší verzi obrázku, případně jejich originál. Pod každou Vaší fotografií se však zobrazuje Vaše jméno a e-mailová adresa. Bude-li mít některý z návštěvníků zájem získat originální fotografii (ne pouze náhled), může Vás prostřednictvím e-mailu kontaktovat a Vy si s ním dohodnete podmínky, za kterých může požadovaný snímek získat. Z toho vyplývá, že server Foto-Album.CZ nenese žádnou odpovědnost za prodej vystavených snímků.

Přihlášení

Jméno:
Heslo:

N O V Á   A L B A

N O V É   S N Í M K Y